Kartal Psikolog Kartal Psikologe Kartal Psikolog Kartal Psikolog

KARTAL PSİKOLOG

Kartal Psikolog

Kartal Psikolog olarak biraz psikoğun temelinden bahsedelim. İnsanların en büyük sorunu yaşadıklarını anlatamamak ve bu durumları sürekli içine atmasıdır. Bu sorunun çözümü olarak psikolog servisleri ortaya çıkmıştır. Psikolog hizmetleri verilen terapiler ve uygulanan tedavilerle insanlara rahatlama ve sorunlardan kurtulma ortamı sunulmuştur. Genel olarak insanların panik, panik atak gibi durumlar, öfke kontrolleri, fobiler ve hobiler gibi kaygı bozuklukları, büyük derecelerde özgüven eksiklikleri, psikolojik bozukluklar ve cinsel problemler kişinin bunalım süreci yaşamasına sebep olmuştur. Bu tür durumlar için bir çok psikolojik danışmanlık servisleri açılmış insanların en iyi şekilde hizmet almaları sağlanmıştır. Genel olarak bu servislerde kişiye özel terapiler uygulanmaktadır.

Kişi bu süreçte içinden gelen tüm duygu ve düşüncelerini danışmanına net bir şekilde aktararak çözüme ulaşabilir. Bu tedavi süreci bireyin kendisini ve çevresini daha iyi anlamasına sebep olmuş ve bu şekilde kişiler daha iyi iletişim kurmaya başlamışlardır. Bir çok kişi psikolojik danışmanlığın yaşadıkları zorlu süreci daha hızlı ve daha kolay çözdüklerini düşünseler de büyük bir kesim psikologdan destek almayı zayıflık yada normal dışı bir durum olarak görüp olumsuz cevaplar vermektedir. Ancak psikolog kişinin tıkandığını ve çıkmaza girdiğini düşünmeye başladığı noktada sorunların çözülmesine farklı yollar sunarak kendisine eşlik eden bir kişidir. Kartal Sena Ekici Psikolog Danışmanlık Kliniğimiz’de bu tür konularda ki bütün şikayetlerinize çözüm olmak için özenle çalışmalarına devam etmektedir.

ÇOCUKLAR NEDEN PSİKOLOGA İHTİYAÇ DUYAR?

Kartal Psikolog Sena Ekici, aile içi ve insan ilişkilerinin farklılaşması, çocuğa olan ilginin yetersizleşmesi, toplumsal konulardaki değişiklikler, bilgiye ulaşmanın kolaylaşması, küçük yaşlarda çocuğun teknolojinin eline bırakılması ve sosyal mecralarda öğrenilen bilgi kirliliğinin çocuğun psikolojisini olumsuz yönde etkilenmesi sebeplerden bazılarıdır. Kartal psikolog olarak çocuğumuzda karşılaştığımız problemler bazen anne-babanın tutumlarının düzelmesiyle ortadan kalkabilecek davranışsal sıkıntılar olabilir. Bazen de problemler zaman geçtikçe ilerleyip daha kalıcı bir hal alıp kendi çabanızla çözümlenemeyebilir. Kartal Psikolog Sena Ekici Danışmanlık Kliniğimize çözümlenemeyen sorunlarınız için başvurabilir en iyi yardımı alabilirsiniz. Kartal psikolog çocuklar geleceğe olan yatırımımızdır. Benim çocuğum psikologa gidemez diyip onların sağlını tehlikeye atmayın. Fark etmediğiniz yada çözümüne ulaşamadığınız bu sorunlar daha tehlikeli bir hal alabilir.

ÇOCUKLARDA GÖRÜLEN BAZI PSİKİYATRİK BOZUKLUKLAR

“Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” Çocuklarda doğumdan itibaren varolan ve özellikle 3-4 yaşlarında fark edilen yaşıtlarına ve gelişimsel dönemine kıyasla aşırı hareketlilik, yerinde duramama, dikkatini uzun süre bir işte devam ettirememe ile karakterize olmuş bir psikiyatrik bozukluktur.

“Okula Uyum Problemi” Okul öncesi ve ilkokula başladığı dönemde çocuk, kendini güvende hissettiği ailesinin yanından ayrılarak yeni deneyimler kazanacağı ilk toplumsal hayata okula adım atar. Burada aileye düşen en önemli görev çocuklarını dikkatle gözlemek ve karşılaştığı sorunları çözüme kavuşturmaktır. Ancak bazı çocuklar okul çağına gelse bile psikolojik yönden okul için kendini hazır hissetmeyebilir. Okul fobisi adı verilen kaygı bozukluğuda bununla birlikte görülmeye başlar.

KARTAL SENA EKİCİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK KLİNİĞİ

Kartal psikolog ofisimizden randevu alarak sahip olduğunuz psikolojik zorlukları uzman desteğimizle atlatabilirsiniz. Yetişkinlerde öfke kontrolü, kaygı bozuklukları, özgüven eksikliği vb. Çocuklarda alt ıslatma, okula uyum sağlayamama, seçici konuşmazlık, yemek ve uyku problemi gibi bir çok konuda Kartalda bulunan Sena Ekici Psikolojik Danışmanlık Kliniğimizden randevu alarak bütün zorluklarınızın üstesinden gelebilir. Hayatınızı, ailenizi, toplumsal ilişkilerinizi olumsuz etkileyen bir çok sorundan kurtulabilirsiniz.

Psikolog hizmet alanlarımız için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kartal Psikolojik Danışmanlık Merkezi Telefon 0530 841 53 13

Comments (4)

 • Mertcan Arslan
  Mertcan Arslan
  Reply

  Dikkat eksikliği için daha detaylı bilgi alabileceğim bir numaranız var mı acaba

  • devrimer34
   devrimer34
   Reply

   Merhabalar bizlere Kartal psikolog yazımız üzerinden ulaşmışsınız. İletişim sayfamızdan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 • Okan Gürbüz
  Okan Gürbüz
  Reply

  Hizmetlerinde başarılı, özverili bir klinik, tavsiye ediyorum.

  • devrimer34
   devrimer34
   Reply

   Kartal Psikolog olarak sizlere her zaman yardımcı olmak bizlerin görevidir. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

%d blogcu bunu beğendi: